31 жовтня проходило пленарне засідання LV сесії Трускавецької міської ради

Депутат Михайло Галик підняв питання ремонту узбіччя свіжо відремонтованих доріг в Уличному (Дрогобич-Довголука та Уличне-Зимівки), а також ініціював звернення до голови Львівської ОВА та Антимонопольного комітету через різке підвищення тарифів на пасажирські перевезення. Інше звернення депутата стосувалося низького рівня зарплат кухарів та медсестер в освітніх установах.

Як повідомив міський голова Трускавця, до приєднання сіл до Трускавця (2020 рік) в сільських школах взагалі не було медсестер і ніде не було харчування. До кінця цього навчального року планується відновити харчування в школах сіл, придбано чи отримано як допомогу від міст-партнерів харчоблоки, а щодо зарплати медсестер і кухарів, то її планують збільшити в 2024 році, передає DROBRO.

Депутат-воїн Володимир Стецівка запропонував встановити пільгу на податок на нерухоме майно, відмінне від земельного, для воїнів, котрі захищають Україну. Міський голова Андрій Кульчинський дав йому таку відповідь: «Ви читаєте наші думки. Я давно доручив вивчити це питання і підготувати проєкт рішення. Ціна питання – 2,4 мільйони гривень, саме стільки втратить бюджет громади. Але ми йдемо на цей крок, щоб підтримати наших захисників. Відповідний проєкт рішення виноситься на наступну сесію, тобто 9 листопада».

Також Володимир Стецівка вручив подяку за волонтерство депутатці Зоряні Домбровській. А Андрій Кульчинський вручив відзнаку «Кришталевий Лотос» Сергію Чурбанову (цю відзнаку присуджено трьом трускавчанам на форумі в місті Сянок, Польща).

Депутат Андрій Гнідан попросив надавати цільову допомогу саме місцевим поліцейським, оскільки та допомога, яка виділяється на обласні/центральні органи Нацполіції, не завжди доходить до Трускавецького відділення. Друге звернення стосувалося скарг мешканців багатоквартирних житлових будинків на тих осіб, котрі в квартирах тримають велику кількість домашніх тварин, розводять антисанітарію та створюють нестерпні умови для сусідів.

Про те, що не лише тварини створюють проблеми, а й деякі люди, розповів депутат Андрій Тріщук. Деякі жильці багатоповерхівок перетворюють власні квартири на склади хламу, зносять у квартири й на горища лахміття, сміття, інший непотріб. Така ситуація не лише на Мазепи, 26, а і в інших будинках, де живуть «плюшкіни». Також депутат підняв тему захаращення подвір`їв автомобілями.

Депутат Дмитро Данчишак запропонував увіковічнити у Трускавці пам`ять Андрія Мельника, створивши сквер його імені на Дрогобицькому кільці, на місці колишнього меморіалу радянських воїнів. Міський голова відповів, що є інша думка – щоб створити там меморіал всіх Героїв, які боролися за волю та незалежність України, а Андрій Мекльник – одна з таких знакових постатей української історії. Також Дмитро Данчишак підняв питання ремонту тротуарів біля будинків 86 та 88 на вул. Стебницькій в напрямку міжсанаторної аптеки на вул. Стуса.

Останній на цій сесії запит озвучив депутат Юрій Наконечний. Він запропонував створити депутатський бюджет для вирішення нагальних проблем на округах.

Впродовж наступних двох годин депутати розглянули понад 70 питань порядку денного. З них левова частка – земельні питання, зокрема щодо затвердження технічної документації під паями та оформлення землі під приватними житловими будинками в селах громади.

Серед добрих діл, які зроблені сьогодні депутатами – підтримка надання одноразової компенсації витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для дітей-сиріт, опікунів/піклувальників та особи з числа дітей-сиріт на 2023 рік для декількох осіб з сіл Орів та Уличне, а також безкоштовне надання соціальних послуг Трускавецьким територіальним центром соціального обслуговування членам сімей загиблих воїнів-Героїв незалежно від їхнього доходу та малозабезпеченим мешканцям громади похилого віку і ВПО.

LV сесія завершила свою роботу. Наступна сесія міської ради, на котрій планують розглянути зміни до бюджету, запланована на 9 листопада 2023 року.

Від admin