У Польщі накрили проросійську мережу, яку було введено до польської армії для вербування військових

Група спецпризначення ABW, яка діяла під наглядом Департаменту військових справ Окружної прокуратури у Варшаві, провела обшук у квартирах проросійських активістів, пов’язаних з організацією Bronimy Munduru dla przyszłych pokoleń (“Захищаємо Мундири для майбутніх поколінь”), пише Kresy.

Підозрюваних звинувачують у підготовці держперевороту, підбурюванні солдатів Війська Польського до відмови від виконання службових обов’язків, участі у діяльності іноземних розвідок, підбурювання до використання незаконних загроз з метою змусити командування Збройних сил Польщі утриматися від виконання службових обов’язків. Крім цього, перевіряють інформацію про можливу причетність проросійських агентів до замаху на одного з генералів, передає DROBRO.

Агенти, які проводили обшуки

  • Щепан Кшевицький, блогер, пов’язаний із білоруським КДБ.
  • Йовіта Кошин-Сумара, блогер.
  • Якуб Кушпіт, лідер організації Bronimy munduru, що діє за вказівками російських служб.
  • Олександр Сергій – активіст організації Bronimy munduru, який вербував воїнів до антипольської організації.
  • Катажина Тарнава-Гвоздз – юридичний радник, пов’язаний із антипольськими пропутинськими колами.

У підозрюваних вилучили комп’ютери, телефони та носії інформації. В одній із квартир ними також було знайдено аматорське радіообладнання, за допомогою якого можна було зв’язуватися з вихідцями з росії та Білорусі.

Примітно, що члени цього угруповання налагодили контакт із польськими військовими під час пандемії: вони надавали юридичну та соціальну допомогу силовикам, які відмовлялися від вакцинації. З того часу проросійські агенти розвинули цілу мережу зв’язків у Польщі.

Від admin