вакцинація

МОЗ незабаром оприлюднить офіційну позицію відомства щодо впровадження норми, яка врегулює питання поселення до гуртожитків вакцинованих та невакцинованих осіб

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, відповідаючи на запитання щодо відсутності нормативних документів, які регламентують поселення до гуртожитків тільки вакцинованих студентів, пише osvita.ua.

«Так, це має бути унормовано. І є багато механізмів, є постанови головного державного санітарного лікаря України, які можуть впроваджувати додаткові норми, є санітарні регламенти, є внесення змін до постанов КМУ. Але кожне таке рішення буде виваженим, і вже після цього ми ухвалимо рішення по механізму – яким чином воно буде втілюватися через нормативні документи», – сказав Кузін.

За його словами зараз Міністерство охорони здоров’я проговорює лише плюси та мінуси, ризики і алгоритми, яким чином такі опції будуть застосовані.

«Ми розуміємо, що в гуртожитках не завжди перебувають стопроцентно люди віком від 18 років. В той же час вакцинація у нас – від 18 років. Ми розуміємо певні обмеження вакцинації, які стосуються підлітків до 18 років, яких неможливо провакцинувати навіть згідно з діючими інструкціями. Тому ці механізми пропрацьовуються… Однак скоро ми вийдемо з офіційною позицією, яким чином це будемо впроваджувати. Думаю, що ми дамо перехідний період: або така норма буде запроваджуватися з листопада, або – з грудня», – зазначив головний державний санітарний лікар.

Кузін також зазначив, що студентам, які мешкають у гуртожитках, краще зробити щеплення і бути захищеним.

«Один випадок інфікування в гуртожитку – це по суті самоізоляція для усіх мешканців, і на 14 днів. Невже краще жити в зачиненому гуртожитку 14 днів, ніж зробити два щеплення і бути захищеним?», – сказав санітарний лікар.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *