У Києво-Печерській лаврі вперше помолилися за упокій Івана Мазепи

За небажання коритися Московії його ще за життя піддали анатемі в російській церкві. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Молитва відбулася 11 червня у церкві Всіх Святих, яку збудували коштом Івана Мазепи. Богослужіння відбулося з нагоди 325-річчя освячення храму з благословіння предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія, передає DROBRO.

Церкву Всіх Святих звели у 1696-1698 роках. Вона є яскравим взірцем «мазепинського» бароко. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що тепер його відомство за підтримки ЮНЕСКО розпочне реставраційні роботи у цій церкві.

Також на території Лаври створять музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба». Його розташують в Онуфріївській вежі, яку теж збудували коштом гетьмана.

Мінкульт зазначає, що державницькі проєкти Мазепи мали колосальний вплив на подальший розвиток України: це найбільше проявилося в культурно-релігійному житті. Зокрема, він приділив увагу розвитку Києво-Печерської лаври та Печерського містечка як церковного, культурно-мистецького й освітнього осередку.

Від admin