ЦБ РФ готується істотно підвищити відсоткову ставку, що завдасть ще більшої шкоди і без того падаючійї економіки

Російський Центробанк готується до екстреної міри, яка говорить про серйозні проблеми економіки Росії. Інформаційні агенції повідомляють, що, згідно з інформацією самого ЦБ РФ, він може “суттєво підвищити” ключову ставку вже в липні, якщо отримає переконливі дані реалізації негативного сценарію в економіці, передає DROBRO.

Однак підвищення ставки завдасть ще більшого удару по економіці ерефії, оскільки це робить кредити дорожчими для споживачів та бізнесу. Це може призвести до скорочення споживчих витрат на великі покупки, такі як будинки та автомобілі, а також зниження інвестицій з боку бізнесу.

Зменшення споживчих витрат та інвестицій зазвичай призводить до уповільнення загального економічного зростання. Найменший попит на товари та послуги може змусити компанії скоротити виробництво та, можливо, зменшити кількість робочих місць.

“У ситуації катастрофи добрих рішень бути не може. Можна лише обирати між найгіршими”, – коментує новину російський економічний аналітик Анатолій Несміян.

За його словами, плани ЦБ РФ лише підтверджують цю аксіому. Економіка Росії стискається, і, як у будь-якій системі, що стискається, в ній починає різко зростати температура. Щоб збити її, ЦБ і змушений підвищувати ставку, щоб знизити попит на кредити і таким чином через стагнацію трохи “охолодити”.

“Але в тому і біда, що економіка, що стагнує, без доступу до грошей продовжить свій стиск, а значить новий її розігрів. По суті, підняття ставки – це короткострокове вирішення поточних проблем, що нічого до загальної зміни обстановки не має. Але бюрократія, вона не про Вирішення проблем, вона про вироблення рішень. ЦБ діє суворо в цій парадигмі. Є проблема – будемо думати, як вирішувати конкретно її.

Від admin