В оточення під Кондратівкою на Сумщині потрапили близько 700 російських окупантів, вирватися вони не змогли

У Кондратівці, що в Сумській області, Сили оборони України провели легендарну операцію, взявши в вільце більше трьох батальйонів піхоти ЗС РФ, передає DROBRO. Деталі оприлюднив Telegram-канал “Воля”, який має зв’язки із ЗСУ.

Давайте докладно розберемо, що сталося на Сумщині

11-12 липня ЗСУ, підтягнувши резерви та сконцентрувавши сили, перейшли від оборони до контрударів на флангах західної ділянки російського вклинення до Сумської області. Першим ударом українські війська перерізали російські позиції між селами Костянтинівка та Кондратівка, другим на схід – позиції росіян між селами Олексіївка та Володимирівка. На північ від Кондратівки ЗСУ змогли першого ж дня прорватися на 3,5-4 км. Росіяни почали контратакувати як із майже оточеної Кондратівки, так і з боку Костянтинівки. До 15 липня підрозділи 155-ї бригади морської піхоти, 30-го та 40-го мотострілецьких полків ЗС РФ у Кондратівці опинилися у щільному кільці. Усі спроби деблокувати оточених атаками від Костянтинівки закінчувалися провалом, причому з великими втратами.

У кільці виявилося до трьох з половиною батальйонів (по одному від морпіхів та кожного з мотострілкових полків). Важливо уточнити, що батальйони були неповного складу, оскільки зазнавали відчутних втрат протягом червневих та липневих боїв.

Загальна чисельність оточених оцінюється нашими співрозмовниками у ЗС РФ від 311 до 840 чоловік. Оцінка наших джерел у ЗСУ – близько 700 осіб. Для деблокування оточених ГВ “Північ” задіяла ще до чотирьох батальйонів піхоти, морської піхоти та десантників. Оточені опинилися без постачання та евакуації, але ЗСУ не поспішали влаштовувати лобові штурми Кондратівки. По кільцю били українська артилерія та дрони, а українська піхота повільно заганяла росіян у саме зруйноване село, зменшуючи площу “котла” для того, щоб удари артилерії були ефективнішими.

До 21-22 липня рівень опору оточених знизився до мінімального, а до 23 липня все було скінчено: більша частина людей, які потрапили в кільце, загинула або померла після поранень, залишившись без медичної допомоги, кілька людей здалися в полон. Крім солдатів, загинули офіцери 155-ї бригади, 30-го та 40-го полків, у тому числі комбат 40-го полку. 30-й мотострілковий після втрат під Кондратівкою фактично став небоєздатним і його залишки найближчими днями буде відведено на переформування.

Можливо, їх відправлять до Білорусі, куди до цього вже виводили шматки розбитих зведених російських піхотних підрозділів із Сумського напрямку. У районі Олексіївки у схожій ситуації перебувають ще чотири батальйони російської піхоти та десантників. Якщо ЗСУ зможуть утримати позиції на північ від Олексіївки і не допустити деблокування цього “котла”, то ГВ “Північ” у найближчий тиждень втратить у ньому до 1000 осіб.

До розбитого 30-го полку додадуться в цьому випадку 155-а бригада морської піхоти і 40-й мотострілковий полк, чиї підрозділи знаходяться в Олексіївці. Буде знищено і зведений десантний підрозділ, який перекинули до Олексіївки 10-11 липня, зібравши його з різних полків 106-ї та 76-ї десантних дивізій, що наступають поряд у районі Юнаківки. Путін дуже хотів створити буферну зону на Сумщині. Поки що ці його плани призвели лише до того, що ЗС РФ у боях червня – липня зазнали величезних втрат і до серпня ризикують опинитися в ситуації, коли треба відправляти на переформування елітні дивізії ВДВ. Поки що для стабілізації ситуації на Сумщині росіяни змушені відправляти туди підкріплення з-під Часового Яру та з Новопавлівського спрямування.

Від admin