Екс-президент США Дональд Трамп зробив найрізкіший випад на адресу НАТО за всю свою політичну кар’єру

Республіканець Дональд Трамп, який знову балотується у президенти США, заявив, що готовий заохочувати російське вторгнення до країн НАТО. Скандальну заяву він зробив у суботу, 10 лютого, під час передвиборчого мітингу у Південній Кароліні, повідомляє The Guardian.

Трамп повідомив, що під час свого президентства у розмові з лідером великої країни НАТО погрожував невиконанням 5-ї статті про колективну безпеку. Фактично республіканець заявив йому про підтримку потенційної російської агресії.

“Один із президентів великої країни підвівся і сказав: “Сер, якщо ми не заплатимо і на нас нападе росія, ви захистите нас?” Я сказав: “Ви не заплатили… Ні, я не став би захищати тебе. Насправді, я б порадив їм (росіянам – ред.) робити все, що вони, чорт забирай, хочуть. Ви повинні заплатити”, – розповів Трамп.

У Білому домі різко відреагували на скандальну заяву Трампа. Спікер адміністрації президента США Ендрю Бейтс звинуватив республіканця у “заохоченні вторгнень кривавих режимів”. “Це жахливо, шалено і ставить під загрозу національну безпеку Америки, глобальну безпеку та нашу економіку”, – сказав речник Білого дому.

Зазначимо, що Трамп не приховує свого неприязного ставлення до НАТО. Він публічно загрожує вивести США з Блоку, оскільки, на його думку, європейські країни-члени сплачують надто мало загальну скарбницю Альянсу. Його слова викликають серйозні побоювання серед еліт як у США, так і Європі.

Особливо небезпечними такі промови виглядають зараз, коли система світової безпеки опинилася на межі краху через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Американський дипломат, екс-посол США у росії Майкл Макфол різко розкритикував новий випад екс-президента на адресу Північноатлантичного альянсу.

“Це божевілля. Через 8 років Трамп показує, що він ВСЕ ЩЕ не розуміє, як працює НАТО! Це не рекет на захисті. Вони не платять нам за їх захист. Господи”, – написав політик у соцмережі Х.

Від admin