Республіканець Дональд Трамп у питанні України, ймовірно, дотримується тих самих поглядів, що й диктатор путін

Представник Республіканської партії Дональд Трамп, який знову балотується у президенти Сполучених Штатів, ймовірно, підтримує окупацію росією України, передає DROBRO. У ході свого першого президентства він вважав, що Україна “має бути частиною” росії.

Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на книгу журналіста Девіда Сенгера “Нові холодні війни: підйом Китаю, вторгнення росії та боротьба Америки за захист Заходу”.

Про позицію Трампа по Україні розповіла Фіона Хілл, яка обіймала посаду радника в адміністрації республіканця з 2017 по 2019 роки.

“Трамп дуже ясно дав зрозуміти, що (…) на його думку, Україна і, звичайно ж, Крим мають бути частиною росії”, – заявила Хілл.

Вона стверджує, що республіканець “не зміг змиритися з думкою про те, що Україна стала незалежною окремою державою після розпаду СРСР. Сенгер констатував, що погляди Трампа на Україну виявилися ідентичними тим, які мають російський диктатор путін. І, судячи з риторики республіканця, своєї думки він не змінив і зараз.

Показово, що протрампістське крило Конгресу США з початку 2024 року блокує рішення про фінансування військової допомоги Києву у розмірі $60 млрд. Головну роль у блокуванні відіграє спікер Палати представників Майк Джонсон, який зазнає тиску з боку Трампа в цьому питанні.

Припинення постачання не змусило Київ капітулювати перед агресором, але погіршило становище української армії на фронті та призвело до зростання жертв серед українців. Фактично, Трамп та його люди у владі стали союзниками агресора у війні проти України. Блокування допомоги викликало хвилю обурення як усередині США, так і за її межами.

Союзники почали втрачати довіру до Америки як гаранта світової безпеки. Хілл раніше зазначала, що Трамп обожнює путіна за авторитаризм, захоплюється тим, як довго диктатор залишається при владі росії. Вона називає республіканця “непередбачуваною особистістю”.

Від admin