Справа МН17

У Нідерландах 20 грудня прокуратура почала оголошувати обвинувальний вирок у справі про збиття рейсу MH17 над Донбасом

Четверо підсудних, на думку обвинувачення, є винними у загибелі 298 людей на борту малазійського Boeing.

Про це повідомляє Associated Press.

Упродовж трьох днів – тобто 20-22 грудня – слово в суді матиме сторона обвинувачення. Протягом цього часу суд вивчатиме докази причетності до збиття Boeing чотирьох підсудних – росіян Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського, Олега Пулатова та українця Леоніда Харченка. Всі вони воювали на боці самопроголошеної “ДНР”, передає DroBro.

“Суд має встановити, як був збитий літак і чи винні у цьому обвинувачені. Родичі загиблих нещодавно говорили, який важливий для них суд і як боляче їм слухати дезінформацію. Рішення суду має принести їм мир та спокій і дозволити попередити такі трагедії в майбутньому”, – сказав під час засідання нідерландський прокурор Тейс Бергер.

Виступ прокурорів складатиметься з чотирьох частин: у першій вони представляють докази, які зібрала сторона обвинувачення, далі окреслять позицію обвинувачених, потім – розкажуть про позови потерпілих, а закінчать пропозицією вироку.

За словами прокурорів, обвинувачення чітко встановило: підсудні Гіркін, Дубинський, Пулатов і Харченко “використали “Бук” як зброю, переслідуючи свої військові цілі”, зокрема просили про використання зброї та розпоряджалися її використанням.

“Обвинувачені мали на меті збити український військовий літак, але це не змінює суті звинувачень і доказів. Нідерландське законодавство забороняє збиття будь-якого літака”, – цитує заяву прокурорів “DroBro“.

Звернули вони увагу й на дії Росії: зокрема стверджують, що та надала фейкові супутникові знімки, перешкоджала розслідуванню – як на міжнародних майданчиках, так і на рівні спецслужб.

Яке саме покарання прокурори запросять для чотирьох підсудних, поки невідомо.

“Ми очікуємо, що йтиметься про досить серйозне покарання – можливо, років 30, може, довічне ув’язнення. 298 людей, звісно ж, загинули в результаті дій підозрюваних. Це буде важливий день не лише для нас, але і для членів родин”, – заявив AP адвокат родичів загиблих Петер Лангстраат.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »