8 травня 2025 року звання Героя України присвоєно Роберту Бровді – військовому з позивним «Мадяр»
Ще кілька років тому він був підприємцем, а сьогодні – командир 414-го окремого батальйону ударних безпілотних авіаційних систем ЗСУ, передає DROBRO.
Роберт Бровді народився в Ужгороді. Займався торгівлею, нерухомістю, аграрним сектором, його компанії входили до топ-5 експортерів зернових. Паралельно бізнесмен створив арт-фундацію «БровдіАрт», що підтримувала українських митців і представляла колекції в музеях Європи.
На момент повномасштабного вторгнення Роберт був успішним девелопером і меценатом. Але 24 лютого 2022 року все змінилося – «Мадяр», так почали Роберта називати побратими – пішов добровольцем до ТрО. З перших днів великої війни його підрозділ евакуював мирних жителів з Ірпеня, Бучі та Бородянки. У квітні взвод перекинули на Херсонський напрямок. Бровді організував народний збір коштів, залучив бійців ТГ «Шершень» і почав проводити повітряну розвідку лінії фронту.
За кілька місяців Бровді створив власний аеророзвідувальний підрозділ – «Птахи Мадяра». Його команда взяла на себе ключові завдання: виявлення ворога, патрулювання фронту, коригування артилерії, атаки дронами-камікадзе і прицільне скидання вибухівки. Зона відповідальності охоплювала гарячі точки Донбасу – Бахмут, Красну Гору, Парасковіївку, Кліщіївку.
За час війни Бровді командував ротою ударних дронів у складі 59-ї мотопіхотної бригади, діючи в районі Авдіївки, Донецька й Ясинуватої, група брала участь у контрнаступі на півдні, боях на лівому березі Дніпра, в районі Кринок.
У січні 2024 року «Птахи Мадяра» отримали статус окремого батальйону, а Роберт Бровді став його командиром. Підрозділ розширився, охопивши понад 40 спеціалізацій та відкривши навчальну базу.
Батальйон працює на Харківському напрямку, підтримуючи оборону Вовчанська.
Окрім бойових завдань, команда «Мадяра» навчає інших військових, як вести дронову війну та радіорозвідку, а також дистанційно проводити мінування.