Наразі ця російська фінансова організація офіційно називається “Міжнародний резервний банк”, проте банк з аналогічною назвою вже існував

На початку грудня “Сбербанк РФ” в Україні ухвалив рішення змінити назву на “Міжнародний Резервний Банк” (МР Банк), повідомляє “Мінфін”, посилаючись на листа, який ця організація розіслала своїм контрагентам в українських банках, передає DroBro.

У листі стверджується, що 9 грудня 2021 р. було зареєстровано нову редакцію статуту “Сбербанку” в Україні.

“Сподіваємось на подальшу взаємовигідну співпрацю між нашими фінансовими установами”, – наголошується у листі.

Справа в тому, що у серпні поточного року Верховний Суд України ухвалив рішення, що дочірнє підприємство російського “Сбербанку” не може використовувати цю назву, оскільки в Україні вже є банк з аналогічною назвою “Ощадбанк” (“сбербанк” у перекладі російською мовою). “ощадний”, – авт.). Касаційна скарга ВАТ “Сбербанк Росії” Верховним Судом була задоволена. Таким чином, “Ощадбанк” залишився єдиним законним власником торгової марки “Сбербанк” на території України.

До речі, у листопаді “Сбербанк РФ” продав свої дочірні банки у Центральній та Східній Європі. Водночас викликають питання той факт, що назва “Міжнародний Резервний Банк”, яку взяла донька “Сбербанку Росії” в Україні, не є новою. Згідно з відкритими джерелами, ВАТ “Міжнародний резервний банк” було створено ще 2002 року, причому цей банк тривалий час вважався білоруським. При цьому його акціонерами якийсь час були одразу 4 кіпрські компанії, а в 2012 році ця фірма була продана білоруському ТОВ “Євроторг”.

Не виключено, що згодом саме росіяни викупили чи якимось іншим чином “заволоділи” цією назвою. Як повідомлялося раніше, у США “Сбербанк Росії” та “ВТБ” звинуватили у фінансуванні терористів “ДНР”. До речі, Америка та Євросоюз готують для Росії санкції у банківській сфері, а також проти рубля.

Від admin