Росіяни розлили нафту в Чорному морі біля Новоросійська – площа становить 80 квадратних кілометрів

Про це йдеться у повідомленні «Грінпіс».

За інформацією ЗМІ, інцидент трапився 7 серпня під час перекачування палива на грецький танкер Minerva Symphony. За первинними даними, в воді опинилося 12 кубометрів нафти, а площа її поширення – 200 квадратних метрів. Однак після аналізу космічних знімків російські вчені повідомили, що площа забруднення в 400 тисяч разів перевищує заявлену раніше і становить понад 80 квадратних кілометрів.

Важливо оперативно отримати достовірну інформацію з місця події і зрозуміти, новий чи це розлив або мова йде про приховування інформації.

«Якщо ця інформація відповідає дійсності, то в результаті цього розливу під загрозою опиняться рибні ресурси, птиці та морські екосистеми в районі нефтеразлівов. Крім того, в небезпеки і здоров’я людей, в тому числі туристів, які виявляться в зоні забруднення. На даний момент головна мета – оперативна локалізація і ліквідація забруднення, щоб не допустити поширення нафти » – каже керівник проектів енергетичного відділу «Грінпіс» Вікторія Глущенко.

Зараз Greenpeace аналізує космічні знімки та іншу інформацію, що надходить, і вже направив запити до уповноважених органів.

Від admin