Львів’янина Євгена Лавренчука, якого затримали в Італії на вимогу РФ, відпустили під домашній арешт

Про це повідомила його мама Ірина Лавренчук, яка проживає у Львові, у п’ятницю, 21 січня, передає DroBro.

«Євгена відпустили під домашній арешт! Вчора пізно вночі ми змогли з ним коротко поспілкуватися — він у бадьорому настрої, стан здоров’я нормальний, просить передати вам всім величезну подяку за підтримку», — написала вона.

Ірина Лавренчук зазначила, що робиться все можливе для повного звільнення Євгена та повернення його в Україну. Вона також попросила друзів і журналістів не писати її синові нічого, оскільки він має обмеження у зв’язку та спілкуванні, бо триває слідство.

Нагадуємо: Євген Лавренчук вилетів 15 грудня рейсом із Тель-Авіва до Львова транзитом через Неаполь. Після поселення в готель, дирекція якого за правилами передає паспортні дані клієнтів поліції, його 17 грудня затримали італійські правоохоронці — вони виконували припис у системі міжнародного розшуку на вимогу Росії. Російська сторона стверджує, що, перебуваючи на території Росії вісім років тому, режисер нібито скоїв кримінальне правопорушення.

Українська омбудсмен Людмила Денісова заявила, що арешт Лавренчука є безпідставним. За її словами, Росія зловживає статусом Інтерполу та незаконно використовує його для гібридної війни та політичних переслідувань українців. За звільнення режисера борються українські дипломати, Лавренчука підтримують діячі культури різних країн, а українська діаспора в Італії влаштовує мітинги.

DroBro: Євген Лавренчук — номінант Шевченківської премії, колишній головний режисер Одеського театру опери та балету, ректор Першої української школи театру та кіно. Він народився та виріс у Львові, тут проживають його батьки.

Від admin