Газові сховища Євросоюзу заповнені майже на 100%, у попередні 5 років вони ніколи не заповнювалися до такого рівня

Спроби Кремля виторгувати у Заходу поступки Україною шляхом скорочення обсягів поставок газу до Євросоюзу не принесли жодного результату: ЄС не лише не зазнав дефіциту палива, а й зумів забезпечити рекордні запаси, передає DROBRO.

Напередодні зимового періоду газосховища ЄС заповнені на 99,24%, свідчать дані Gas Infrastructure Europe. Встановлена керівництвом блоку ціль в 90% до 1 листопада було досягнуто ще в середині серпня. Попередні 5 років у плані заповнення сховищ ЄС жодного разу не вдавалося досягти таких результатів. Газу зараз настільки багато, що його доводиться зберігати на території України.

Як повідомляє Financial Times, європейські енергетичні компанії останнім часом все частіше стали відправляти паливо в Україну, що має в своєму розпорядженні сховища приблизно на 30 млрд кубометрів. За даними “Нафтогазу”, на даний момент у цих сховищах знаходиться 2 млрд. кубометрів європейського газу. У зв’язку з розміщенням на своїй території газу з ЄС запаси України досягли максимального рівня за період з початку російського вторгнення – вони становлять 39,3%.

Українська сторона запропонувала європейським партнерам сховища більш ніж на 10 млрд кубометрів, а також низькі тарифи та нульове мито на 3 роки. У разі заповнення сховищ Україна надасть ЄС резерв, що дорівнює приблизно половині тих обсягів, які “Газпром” постачає зараз на європейський ринок. За підсумками поточного року російські постачання до ЄС мають становити 21 млрд кубометрів. Якщо порівняти з довоєнним періодом, то величезна різниця: за підсумками 2021 року “Газпром” поставив на європейський ринок 150 млрд кубометрів.

Від admin