Політолог Андрій Піонтковський вважає дуже ймовірним черговий виток російської агресії на Донбасі на початку вересня

Російська Федерація, котра переживає ейфорію після “поразки” Сполучених Штатів в Афганістані, готова піти на ескалацію конфлікту на Донбасі. Черговий виток російської агресії в зоні бойових дій може початися вже в перших числах вересня. Таку точку зору озвучив російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі Espreso.TV, передає DroBro.

На думку аналітика, в завдання Кремля входить захоплення нових українських територій, щоб примусити Київ до підписання нових, більш невигідних для нього, угод.

“План Москви такий: почати якусь провокацію на Донбасі, досягти якихось успіхів, може бути, взяття Маріуполя, а після цього до Києва знову прибіжить Макрон (президент Франції Еммануель Макрон – ред.) З папірцями і запропонує ще одне перемир’я, ще треті мінські угоди, які вже остаточно розпишуть позбавлення (Україна – ред.) суверенітету “, – заявив експерт.

У зв’язку з цим аналітик вважає, що президенту України Володимиру Зеленському в ході його візиту до Вашингтона вкрай важливо домогтися від господаря Білого дому Джо Байдена гарантій підтримки Києва з боку США у разі наступу російських сил і їх маріонеток. За словами Піонтковського, в нинішній ситуації, що склалася після “ганьби” США в Афганістані, американський президент не зможе наполягати на виконанні Україною Мінських угод, тому позиція Києва повинна бути більш суб’єктною і жорсткою.

Від admin