У нижній палаті Конгресу США відбулося важливе голосування щодо виділення фінансування для України

Палата представників США американського Конгресу просунулась на шляху до основного голосування за затвердження нової допомоги Україні. У п’ятницю, 19 квітня, конгресмени схвалили правило про іноземну допомогу, відкривши дебати щодо чотирьох поданих спікером Майком Джонсоном законопроектів, у тому числі щодо проекту про фінансування України, передає DROBRO. За відповідне рішення проголосували 316 законодавців, повідомляє The Hill.

Це голосування передує остаточному ухваленню згаданих законопроектів, фінальне голосування за якими має відбутися 20 квітня. Сьогоднішнє рішення означає, що головні процедурні перешкоди на цьому шляху пройдені.

У матеріалі зазначається, що двопартійне голосування, напевно, посилить конфронтацію між Джонсоном та праворадикальною групою Республіканської партії, яка навіть загрожує спікеру відставкою за винесення на розгляд пакету допомоги Україні без прив’язки до заходів щодо зміцнення кордону США.

Однак, незважаючи на всі перипетії, посада Джонсона поки що знаходиться в безпеці – заступитися за спікера готові демократи, констатують журналісти. Крім того, голова Палати представників має підтримку екс-президента США Дональда Трампа.

Від admin