В ЄС розповіли, як ухвалили рішення щодо України

Рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою лідери Європейського Союзу ухвалили за відсутності прем’єр-міністра Угорщини орбана, що дозволило уникнути вето, передає DROBRO.

Про це заявили високопосадовці інституцій Євросоюзу, які побажали залишитися анонімними. Представники Євроради стверджують, що Орбан свідомо залишив зустріч, коли відбулося голосування за рішення щодо України.

Один зі співрозмовників зі структур ЄС пояснив: головне, що ніхто не виступив проти цього рішення. Так Євросоюз погодив рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою, а також про надання Грузії статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

– Юридично це абсолютно відповідно до правил. Так, ми ухвалили рішення без присутності Орбана, але не за його спиною. Він знав, що голосуватиметься це рішення, тож вийшов із кімнати, – зауважив один з них.

За даними журналістів, всі інші країни віддали голос за початок переговорів з Україною, так 26 голосів були “за” й один “утримався”.

Прем’єр-міністр Угорщини підтвердив, що утримався під час голосування за початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. За словами Орбана, він свого ставлення до цього не змінив.

Від admin