Взяті в полон китайці з російської армії розповіли виворот вербування з боку Росії, включаючи обман і шантаж

У Києві проходила організована СБУ прес-конференція за участю двох китайських громадян – Чжана Ренбо та Вана Гуанцзюня, захоплених у полон Силами оборони України, передає DROBRO. Вони розповіли, як потрапили до армії РФ, як до них зверталися і чому тепер закликають співвітчизників не вірити російській пропаганді.

Подробиці повідомляє інформаційне агентство “Укрінформ”. Їх привела бідність і брехня в TikTok: обидва полонені вважають, що служили у складі 7-ї мотопіхливої ​​бригади російської армії. Ван розповів, що втратив роботу через COVID-19 і в пошуках заробітку натрапив у TikTok на професійно зняті ролики, які рекламують службу в армії РФ. Відео обіцяли гідну оплату та швидке вербування. Коли його доставили до Росії, у місці збору вже перебували близько 20 іноземців, ймовірно, з країн Центральної Азії, Гани та Іраку.

Армія РФ: ні телефонів, ні прав

За словами Чжана, колишнього пожежного-рятівника, першого ж дня у навчальному таборі у всіх відібрали телефони. За зарядку для пристроїв та інші базові речі потрібно було платити зі своєї кишені, а у разі відмови – загрожували розправою. Умови служби були надто жорсткими. Контроль – майже тотальний. Ван чув, як один із іноземців намагався накласти на себе руки. Сам він не брав участі в боях — після місяця на полігоні його відправили на передову, де через три дні здався в полон.

“Не вірте Росії”

На запитання журналістки з китайського телеканалу PTS про те, чи він намагався втекти, Ван відповів, що це було неможливо — охорона та контроль були жорсткими. Натомість він прямо заявив:

“Закликаю співвітчизників не вірити росіянам. Росія не така сильна, як здається, а Україна — не така слабка, як її намагаються показати”.

Полонені також зізналися, що до війни знали про ситуацію в Україні лише з китайських ЗМІ, де конфлікт подається виключно у ракурсі “успіхів” Росії.

Як їх полонили

Ван і Чжан розповіли, що опинилися під ударом українських дронів. Після загибелі командира сусіднього підрозділу вони вирішили здатися і показали жестами дрону, що не чинитимуть опір. Під час передачі українським військовим вони навіть потрапили під обстріл — імовірно із застосуванням хімічної зброї.

Українські солдати підказували їм, як правильно сховатися.

“Нам платили…”

На питання про зарплату в армії РФ, полонені не назвали точну суму, але наголосили: на тлі обіцянок умови виявилися абсолютно принизливими. Про гроші доводилося нагадувати, а умови служби та ставлення командирів були вкрай жорстокими. Ця прес-конференція у Києві — удар по міжнародному іміджу Росії. Навіть найманці з Китаю тепер кажуть відкрито: Росія дурить, використовує та кидає. І з кожним новим визнанням світ все чіткіше бачить, на чиєму боці, щоправда, відзначають оглядачі.

Від admin