За радянської влади було розібрано один із найвеличніших соборів, де була могила гетьмана Петра Сагайдачного, зараз дослідники встановили точне місце його розташування

Місце поховання гетьмана Сагайдачного може бути віднайдене вже наступного року. Наукова сенсація у столиці: вченим вдалося точно встановити місце розташування Богоявленського собору на Подолі, передає DROBRO. Саме там, за історичними свідченнями і був похований славетний український гетьман. Встановити місце закладки фундаментів вдалося за допомогою сучасних технологій, йдеться в ТСН.

Надсучасний і потужний георадар, який схожий на газонокосарку, вартістю у кілька автівок, може “бачити вглиб до 8 метрів. Саме ним на майдані на території Києво-Могилянської академії виявили величний Богоявленський собор, архітектурну домінанту столичного Подолу.

Він був побудований ще Мазепою, а знищений за радянських часів: його розібрали на цеглу. Достеменно відомо, що тут було поховано гетьмана Петра Сагайдачного, але разом з собором втрачено і точні свідчення про його могилу. Переконатися в тому, що підземна частина храму зберіглася, допоміг випадок.

“У 2010 році був ремонт труби, яка пошкодилася, і робочі розкрили це місце, тут були такі траншеї”, – розповідає Ксенія Бондар, як в котловані побачили фундамент.

13 років тому дозвіл на розкопки влада не дала. Дослідження припинили доки не з’явилась можливість «просвітити» цю територію радаром. Щоб отримати уяву про те, що саме під землею, пані Ксенії довелося дослідити кожен сантиметр величезного подвір’я.

“Нам дали план комунікацій, так ми знайшли і ті, які нам намалювали, і ті, які невідомі”, – повідомляє дослідниця.

Від admin