Нацбанк і колектори

Національний банк уперше призупинив ліцензію колекторської компанії, яка порушила умови спілкування з боржниками

Як інформує DroBro, про це йдеться на сайті НБУ.

Ідеться про компанію «Кредитпромінвест», яку вже тричі штрафували за неетичну поведінку з боржниками під час врегулювання боргів, проте це не спрацьовувало. Тепер цю колекторську фірму тимчасово позбавили всіх ліцензій.

Також Нацбанк оштрафував колекторську компанію «Преміум актив» на 102 тисячі гривень. Причина — теж неетична поведінка з боржниками. Зазначимо, що такий штраф цій фірмі виписують уже не вперше.

Нові правила для колекторів

У липні 2021 року в Україні вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час урегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Відповідно до закону, під час першої взаємодії з боржником колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості. А на вимогу боржника — надати підтверджувальні документи протягом 7 робочих днів.

Якщо колекторська компанія порушуватиме ці вимоги, їй загрожуватиме від 50 тисяч до 100 тисяч гривень штрафу. Також її можуть виключити з реєстру колекторських компаній.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »