В Москві на нагородження премії GQ журналіст Дмитро Глухівський розповів про диктатуру в Росії

У Москві 16 вересня відбувся маштабний захід. Популярний журнал GQ роздав нагороди премії “Чоловік року – 2021”. Одним з переможців став письменник Дмитро Глуховський, який виступив зі сміливою промовою. Ролик з його виступом швидко розлетівся по Мережі, передає DroBro.

Глухівський у своїй промові зазначив, що з 2014 року, коли Росія пішла війною проти України, в РФ в десятці бестселерів незмінною залишається книга-антиутопія Джорджа Оруелла “1984”, яка розкриває суть диктаторських режимів. У 2020-му вона навіть посіла друге місце в списку найбільш продаваних в РФ.

“Підозрюю, що народ не такий дурний, як здається деяким його обраним представникам або не вибраним”, – сказав журналіст.

Згадав він і італійського письменника Джанні Родарі – автора легендарних дитячих книг “Чіполіно” і “Джельсоміно в країні брехунів”.

“”Чіполіно” – це просто все, що розгортається, починаючи з січня, у нас країні. Один в один … Окупаційний режим фруктів проти народу овочів”, – продовжував Глуховський.

Він порадив росіянам обов’язково почитати ці книги. Висловився журналіст і про парламентські вибори в РФ, назвавши їх “пеньковими”.

“Досить вже громадянської мужності, щоб робити те, що мама в нас в дитинстві говорила: робити – не брехати і не боятися, і не улюлюкати, коли інших штовхають ногами. Мама зараз вам говорить не висовуватися, а в дитинстві говорила зовсім інше. Ну і свободу політв’язням “, – констатував він.

Варто відзначити, що ведучим премії став відомий російський шоумен Іван Ургант. Судячи з оприлюдненого ролику, він під час промови був вкрай напружений і схвильований.

Від admin