Пам'ятник Степану Чубенку

У Краматорську на Донеччині сьогодні 10 грудня відкрили пам’ятник Герою України, 16-річному школяру Степану Чубенку

Як нагадує DroBro, Степан був жорстоко вбитий у 2014 році бойовиками через українську символіку, яку хлопець мав при собі.

Джерело: ФБ сторінка Інни Мартинової

Пам’ятник встановили в Саду Бернацького біля входу до футбольного поля. Місце встановлення меморіалу було обрано невипадково. Степан був воротарем юнацької команди ФК «Краматорськ», що на той момент мав назву «Авангард».

На згадку про героя керівництво клубу назавжди закріпили за ним перший номер. За словами матері хлопця Сталіни Чубенко, Степан просто жив футболом. Мати загиблого школяра хоче, щоб юні футболісти, які грають на стадіоні, запам’ятали її сина таким саме простим хлопцем, життєрадісним та захопленим спортом, як і вони самі.

Пам'ятник Степану Чубенку

У Краматорську на згадку про Степана Чубенка організовано щорічний футбольний турнір. Також є конкурс художнього дитячого репортажу «Юний Самовидець» пам’яті Степана Чубенка. Посмертно спортсмену надано звання Народний Герой України та орден «За Мужність» ІІІ ступеня.

Ідея створення пам’ятника належить депутату Краматорської міськради Ангеліні Шостак. Її втілив краматорський скульптор Ігор Нестеренко, який створював пам’ятник півроку.

Вічна память Герою!

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »