На Готланді приземлилися сили швидкого реагування

У п’ятницю, 14 січня 2021 року, на острові Готланд (Королівство Швеція), що в південній частині Балтійського моря, висадився десант збройних сил Швеції

Шведські військові патрулюватимуть на бронетехніці місто Вісбю і прилеглі населені пункти, розповідає DroBro із посиланням на газету Aftonbladet (Стокгольм), яка опублікували репортаж з Готланда.

“О 18.00 у п’ятницю на Готланді приземлилися сили швидкого реагування. Це близько 100 солдатів”, – зазначає видання.

Їх доставив великий транспортний літак Boeing C-17 Globemaster III амеприканського виробництва. Важка техніка своєю чергою прийшла морем. Тож збройні сили Швеції вже патрулюють порт Вісбю.

Як наголошує Aftonbladet, поява десанту на Готланді пояснюється тим, що “цього тижня в Балтійське море увійшли три російські десантні кораблі”. Вони базувалися поблизу узбережжя Кольського півострова РФ, але наразі їх було передислоковано у напрямку Калінінграду.

Російські кораблі пропливли вздовж Норвегіїі через датські протоки до Балтійського моря і в середу, 12 січня, досягли околиць Калінінграда.

Після російського збройного вторгнення до України, а саме з 2017 року, у Швеції знову став обов’язковим призов на військову службу, пише Postimees (Таллінн, Естонія).

На Готланді приземлилися сили швидкого реагування

На цьому тижні керівниця військової розвідки країни, генерал-майор ВВС Швеції Лена Халлін заявила, що ситуація з безпекою Швеції є далекою від нормальної.

Халлі вважає, що вже деякий час події рухаються до серйозної кризи безпеки в Європі. Винною у цьому вона вважає Росію.

За її словами, головними цілями Москви є досягнення стабільності власного політичного режиму, зміцнення його позицій як світової держави та перешкоджання розширенню НАТО на схід.

Рішення щодо забезпечення охорони острова Готланд було озвучено шведами 13 січня.

Швеція не входить до блоку НАТО.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »