Україна довела, що навіть за умов масованих ударів можна ефективно використати винищувачі F-16

Під безперервними ударами ракет та дронів Україна створила нову школу бойової авіації – гнучку, мобільну, невидиму, передає DROBRO. І тепер американці називають цей досвід “живою лабораторією повітряної війни”.

Про це йдеться у матеріалі Air & Space Forces Magazine – офіційному виданні Асоціації Повітряно-космічних сил США. У публікації сказано, що Повітряні сили України зуміли не лише адаптуватися до постійних ракетних обстрілів, а й розробити нові тактики застосування винищувачів F-16. Незважаючи на украй складні умови, які могли б стати випробуванням навіть для найсучасніших ВПС, українські пілоти F-16 показують високі результати, використовуючи інноваційні підходи до бойових операцій та обслуговування літаків.

Гнучке бойове застосування

Як зазначається у публікації, українські льотчики застосовують концепцію Agile Combat Employment (ACE) – “гнучкого бойового застосування”. Цей підхід активно впроваджується у ВПС США, але саме українці, за словами авторів статті, продемонстрували його ефективність на практиці краще, ніж будь-які навчання НАТО.

ACE передбачає, що авіація діє з розосереджених аеродромів, часто змінює локації, щоб заплутати супротивника, а технічне обслуговування та заправка здійснюються з мінімальною інфраструктурою.

Так звана Росія не змогла знищити жодної авіабази

Окрему увагу видання приділяє стійкості української авіаційної інфраструктури. За майже чотири роки повномасштабного вторгнення так званої Росії не було знищено жодну авіабазу України – ні високоточними ударами, ні дронами. Це, на думку авторів, результат гнучкості та мобільності українських ВПС, які постійно переміщуються, мінімізуючи вразливість.

Видання зазначає: українські пілоти та технічний персонал навчилися працювати під постійною загрозою ракетних атак, швидко відновлюючи злітні смуги та обслуговуючи літаки у польових умовах.

Жива лабораторія війни

Автори статті називають український досвід “живою лабораторією повітряної війни”, де нові принципи та технології проходять випробування у реальному бою. За їхніми словами, український досвід – це більше ніж приклад стійкості. Це новий розділ у розвитку тактики повітряних операцій. Видання також зазначає, що відсутність американських спостерігачів чи інструкторів в Україні – це втрачена можливість для ВПС США, які могли б отримати з цього досвіду важливі уроки для майбутніх конфліктів.

Від admin