Китайські аналітики також вирішили заглибитися в історію після заяв Путіна в інтерв’ю американському журналісту Карслону

“Історичні екскурси” російського диктатора Володимира Путіна в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону, якими він намагався виправдати вторгнення РФ в Україну, повторюючи відомі кремлівські наративи про “споконвічно російські землі”, наштовхнули китайських аналітиків на ідею висунути претензії на території росії, передає DROBRO.

Зокрема, вони вимагали повернути Китаю Владивосток та інші “вкрадені території”.

“Інтерв’ю (Путіна – ред.) ще раз підтверджує мою упередженість: зацикленість на історії зазвичай неконструктивна. Чому ми повинні посилатися на 8 або 13 століття, а не на 220 р. до н.е.? Ми живемо в наші дні із законами, а не у 8-му столітті”, – написав у своєму акаунті в соцмережі X аналітик Цзичен Ван із Центру Китаю глобалізації.

Користувач з ім’ям Роберт Ву, у свою чергу, відповів, що Росія має повернути Китаю землі, “вкрадені понад 100 років тому”. “Історично Росія має повернути нам Владивосток та величезну територію, вкрадену понад 100 років тому”, – написав він.

Зазначимо, територія нинішнього Владивостока була передана Китаєм Росії внаслідок Айгунського договору 1858 року та Пекінського договору 1860 року. Багато хто в Китаї вважає ці угоди несправедливими і вимагає повернення своїх земель.

Від admin