У березні Московія збільшила імпорт бензину з Білорусі, побоюючись дефіциту на внутрішньому ринку

Серія успішних нальотів українських БПЛА на найбільші НПЗ Московії призвела до зупинки 14%  потужностей з переробки нафти, а також змусили Кремль просити допомоги у режиму Олександра Лукашенка, повідомляє DROBRO.

У березні Московія різко наростила імпорт бензину у Білорусі, побоюючись дефіциту на внутрішньому ринку. Як пише Reuters, у першій половині поточного місяця Московія купила у Білорусі майже 3 тисячі тонн палива, тоді як у лютому було імпортовано лише 590 тонн.

“Зазвичай Московія є нетто-експортером палива, але збій у нафтопереробці змусив нафтові компанії імпортувати паливо”, – сказано у матеріалі.

Джерела агентства повідомляють, що наразі ведуться переговори між московітською та білоруською сторонами про подальші поставки, переговорний процес протікає важко, оскільки Мінськ віддає перевагу експорту на міжнародні ринки, оскільки це вигідніше.

У рамках угоди обговорюється варіант збільшення постачання московітської нафти на НПЗ Білорусі в обмін на додаткові постачання нафтопродуктів. Ушкоджене внаслідок атак українських безпілотників обладнання з НПЗ зараз перебуває на ремонті, а вироблення нафти значно скоротилося. Обсяги поставок білоруського палива залежатимуть від термінів ремонту техніки, зазначається у статті. У свою чергу глава комітету енергетики Московії Павло Завальний повідомив у четвер про згоду Білорусі експортувати до Московії 100-150 тисяч тонн бензину щомісяця.

Від admin