Пхеньян підірвав дороги та залізничні колії на кордоні з Південною Кореєю, загостривши відносини та погрожуючи війною, побоюючись краху режиму Кіма
Північна Корея пішла на радикальні заходи та остаточно розірвала зв’язки з Південною, оголосивши її “головним ворогом”. Щоб слова не виглядали порожніми, було віддано наказ підірвати дороги та залізничні колії на кордоні, передає DROBRO. Сеульські офіційні особи вважають, що Пхеньян міг спровокувати нову хвилю конфлікту з Південною Кореєю, щоб відвернути увагу від наростаючого внутрішнього невдоволення. Про це повідомляє The Economic Time.
Протягом десятиліть Північна Корея офіційно виступала за об’єднання, і в Конституціях обох країн (Північної та Південної) прописано прагнення суверенітету над усією територією півострова. Однак у січні цього року верховний лідер Півночі Кім Чен Ин оголосив Південну Корею своїм “головним ворогом”, перервав усі види зв’язку до “незворотного рівня” і видалив з офіційних документів згадки про “примирення” або “співвітчизників”.
Різке загострення ситуації пов’язані з загрозою війни через дрони, що запускаються з Півдня. Заяви Півночі про те, що Сеул нібито запускає безпілотники над Пхеньяном, що є серйозним порушенням безпеки, з’явилися на перших сторінках строго контрольованих державних ЗМІ.
Важливо, що протиповітряна оборона Північної Кореї залишає бажати кращого, тому такі інциденти сприймаються як серйозна загроза. “Беспілотники, що летять над столицею, можуть надати розвіддані, які у разі конфлікту дозволять південнокорейським силам завдати точкового удару по самому Кім Чен Ыну”, – повідомив аналітик зі США Анкіт Панда.
Це спроба об’єднати “мешканців Північної Кореї, розчарованих помилковим режимом сім’ї Кім”, заявили в армії Південної Кореї. Радник із нацбезпеки Сін Вонсік зазначив: “Пхеньян посилює напруженість, щоб зміцнити контроль над внутрішніми проблемами”. Сеул звинувачує Північ у ескалації для відвернення уваги від кризи, спричиненої повенями.
“Північна Корея – це режим, який парадоксально підтримує свою стабільність за рахунок існування зовнішніх загроз для своєї системи”, – додав Син Вонсік.
Росія підтримує Північну Корею в цьому конфлікті, оскільки вони стали ближчими після початку війни Кремля проти України у 2022 році. Сеул стверджує, що Кім Чен Ин поставляє зброю для використання проти Києва, а президент України Володимир Зеленський звинувачує Пхеньян у відправленні солдатів на допомогу російській армії. Після підривів міжкорейських доріг Китай закликав уникати ескалації, але Росія, підтримуючи Пхеньян, звинуватила Сеул у використанні безпілотників, назвавши це грубим порушенням суверенітету. Міжнародне співтовариство засуджує дії КНДР та Росії.