Корона

Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» проходить у Трускавці з 2009 року

Мешканці та гості міста стають свідками того, як Трускавець на кілька днів, перетворюється у кінематографічну столицю України. Так, кожного року ми в очікуванні нових цікавих фільмів та зустрічі з відомими акторами й режисерами. На свято з’їжджаються найкращі представники української та закордонної кіноіндустрії. Гостями фестивалю були: Богдан Ступка, Ада Роговцева, Володимир Талашко, Борис Савченко, Олексій Колесник, Євген Станкович, Ольга Сумська, Рината Грицкова, Йован Маркович, Тоні Палмер, Анжело Яконо, Ласло Лугаши, Анатолій Борсюк, Олександр Тютрюмов, Айдін Сайман, Микола Гібу, Тетьяна Гнєдаш, Віллі Токарєв, Оксана Сташенко, Сергій Кошонін, Сергій Баришев, Володимир Гусєв, Володимир Горянський, Ольга Іванова та багато інших.

Корона

Минулого року, організатори перенесли проведення фестивалю, який мав відбутись в листопаді, через погіршення епідситуації в Україні. Цього року, також, до останнього не знали, чи буде він проведений і в якому форматі. Та завдяки всебічній підтримці держави, міста й численних друзів фестивалю було визначено, що головна кіноподія Львівщини має відбутись. Стартує «Корона Карпат» 24-го червня та проходитиме до 27 червня, традиційно, у Трускавці. Кінопокази, зустрічі з учасниками, конференції відбуватимуться з дотриманням карантинних вимог (відповідно до рівня безпеки). Поряд з цим є побоювання, щодо змін загальної епідситуації в країні, тому в оргкомітеті трускавецького кінофестивалю готуються до різних сценаріїв.

Як розповів Олег Карпин, організатор кінофестивалю «Корона Карпат», що цього року, як і у попередні, на кінофестивалі за “Золоту корону” боротимуться лише українські стрічки. Бо маємо з чого вибрати й чим похвалитися – український кінематограф на повну потужність заявив про свою силу і вміння зняти таке кіно, яке сміливо може конкурувати із закордонними фільмами на світових кінофестивальних майданчиках.

«Фестиваль через COVID-19 перенесли з листопада 2020 року. Тому фільми вже відібрані і програма на 90% сформована. Зараз проходить узгодження зі всіма попередньо заявленими учасниками. Але концептуально програма не змінилася», – додав Олег Карпин.

Тож на глядачів, любителів нового та актуального кіно чекають понад 60 національних фільмів 2019-2020 років – ігрові повнометражні, короткометражні фільми та документальні, а саме:

  • Перша конкурсна програма національного кіно
  • Друга конкурсна програма: короткометражні національні фільми та «Дипломні роботи»
  • Третя конкурсна програма «Конкурс кінематографічних шкіл України»

Позаконкурсні програми 9-го Трускавецького кінофестивалю “Корона Карпат”

  • Програма документального кіно
  • Програма артхаусного кіно
  • Творча зустріч в школі-інтернаті для дітей з вадами руху (м. Борислав)
  • Презентація фільм комісій України (для представників кіноіндустрії)
  • Концерт та творчі зустрічі учасників кінофестивалю
  • Встановлення на Алеї слави пам’ятної бронзової плити фільму-переможцю торішнього кінофестивалю та показ фільму

Учасники фестивалю побувають на круглих столах, майстер-класах, ознайомляться із локаціями регіону.

Проведення фестивалю “Корона Карпат” у Трускавці відкрило нові шляхи для популяризації самого курорту, знайомства з унікальними природними куточками і самобутньою культурою Західної України. Адже недаремно центрами найвідоміших міжнародних кінофестивалів є світові курорти — Карлові Вари та Баден-Баден. Аби досягнути високого рівня проведення такого фестивалю організатори максимально залучають спонсорів, працюють з державними установами, які готові надавати допомогу. Тож, цьогоріч, IХ Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» підтримують – Державне агентство України з питань кіно, Трускавецька міська рада та Департамент культури національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *