У ряді українських областей увечері 15 травня введено віялові відключення електрики через масштабні пошкодження енергосистеми

Після 19:30 середи, 15 травня, у низці областей України було знову запроваджено екстрені відключення електрики. Енергосистемі країни, пошкодженій російськими ракетними та дроновими ударами, не вистачає потужності. З офіційною заявою виступила українська енергокомпанія ДПЕК, передає DROBRO. Вона охарактеризувала ситуацію в енергетиці України як “надзвичайно важку”. Відключення запроваджено на Київщині (у тому числі у столиці), Харківщині, Сумщині, Миколаївщині, Одещині, Донбасі та в інших областях країни. Мешканці отримуватимуть електрику за графіком, швидше за все, до ночі.

“Робимо все можливе, щоб якнайшвидше стабілізувати ситуацію. Якщо у вашому будинку зараз є світло, будь ласка, споживайте його розумно. Це дуже допоможе”, – зазначили в українській компанії.

Зазначимо, що енергетична система України зазнала критичних ушкоджень внаслідок російських атак. Через це у періоди пікових споживань електрики системі не вистачає потужності.

Проблема не у дефіциті електроенергії, оскільки наявних в країні атомних станцій достатньо для покриття потреб країни. Російські атаки фактично знищили можливість України маневрувати потужностями, реагуючи на піки та спади споживання.

Від admin