Після того, як Трамп заявив про готовність вийти з мирного процесу по Україні, європейські лідери та провідні республіканці в США розпочали термінові дипломатичні зусилля

Телефонна розмова Дональда Трампа з Путіним та його подальші заяви викликали різку міжнародну реакцію. Як пише Financial Times, вже наступного дня у Брюсселі та Вашингтоні стартувала “хвиля термінових переговорів” між європейськими столицями та американськими республіканцями, передає DROBRO.

Європейські чиновники провели екстрені консультації, щоб не дати США вийти із мирного процесу. Одночасно обговорюються заходи щодо посилення санкцій проти Росії навіть без участі Вашингтона, якщо Білий дім остаточно усунеться.

“Нам потрібно знайти спосіб, щоб США залишилися”, – заявив FT один із європейських переговорників.

Розкол серед республіканців

Трампа просять не відступати. Навіть у стані республіканців посилюються сумніви щодо тактики Трампа. За даними The Hill, голова сенатського комітету у справах Збройних сил Роджер Уікер зажадав від президента жорсткості:

“Путін – військовий злочинець. Він не виконає жодної своєї обіцянки. Потрібно припинити грати в дипломатичні ілюзії”.

Сенатори Ліндсі Грем і Джон Тун заявили, що законопроект про 500% мито проти імпортерів російської нафти, газу і урану вже готовий до розгляду. Законопроект підтримали понад 70 сенаторів обох партій. За словами Грема, США не повинні втрачати шансу надати вирішальний тиск на економіку Росії.

Європа на самоті?

Європейські лідери відкрито висловлюють стурбованість. Як повідомляють джерела FT, за дзвінком з Трампом стало ясно, що він не збирається посилювати тиск на Путіна і фактично виходить із мирних переговорів, залишаючи процес на розсуд Москви та Києва.

“Він йде. Підтримка України та тиск на Росію тепер лягає на нас”, – заявив один із високопоставлених європейських дипломатів.

Міністр закордонних справ Естонії Ханно Певкур висловив сумнів у рішучості США:

“ЄС готовий підтримати нові санкції. Але питання, яким буде послання з Білого дому”.

Україна попереджає: не можна відступати зараз Українська влада також прагне утримати США в процесі. За словами представника Києва, зараз ведуться переговори з європейцями щодо вироблення спільної позиції:

“Ми ясно бачимо, що Трамп хоче вийти з переговорів. Наша мета – утримати американців та зберегти єдину лінію у переговорах з Росією”.

Раніше Трамп підтримав ідею 30-денного припинення вогню, але тепер, за словами голови дипломатії ЄС Каї Каллас, США не чинять реального тиску на Кремль:

“Ми хочемо бачити наслідки для Росії. Але поки їх немає”.

Слова Трампа стали тривожним сигналом для союзників США та підірвали довіру до готовності Вашингтона добиватися миру на справедливих умовах. Україна, Європа і навіть частина Республіканської партії тепер вимагають від Білого дому рішучості поки що не пізно.

Від admin