Шантаж Московії на марші

Консультанти з компанії Wood Mackenzie заявляють, що європейські країни зважаться на використання буферного газу зі сховищ

Країни Європейського союзу знайшли цікавий, але досить ризикований спосіб позбавитись газового шантажу з боку Російської Федерації, повідомляє DroBro посилаючись на аналітиків компанії Wood Mackenzie.

Як відомо, восени цього року завдяки діям Кремля ціни на блакитне паливо в європейських країнах вийшли на рекордний рівень. Як зазначали раніше в Bloomberg, керівництво РФ не припиняє шантажувати Європу, причому не лише високими цінами на газ, а й “Північним потоком – 2”.

Північний потік 2

На даний момент рівень запасів газу в підземних сховищах Європи значно виснажився і знаходиться на мінімальному рівні. Проте консультанти з Wood Mackenzie заявили, що у разі потреби ЄС може використовувати не лише активний газ із підземних сховищ, а й частину буферного палива. Ці дії можуть зробити довгостроковий негативний ефект – є ймовірність того, що постраждає продуктивність сховища, а також його обсяг. Але враховуючи неординарність ситуації нинішнього опалювального сезону, а також жорсткий тиск і абсолютно недипломатичну політику Кремля, уряди країн можуть поступитися своїми принципами та зробити блакитне паливо доступнішим, вважають експерти.

Варто зазначити, що фахівці з Wood Mackenzie оцінили обсяг буферного газу у всіх підземних газових сховищах Європи на 150 млрд куб. м. Вони також припустили, що використання 10% буферного газу з ПГГ може і не вплинути на газові сховища.

“Цей ризикований прийом може забезпечити європейському ринку близько 15 млрд кубометрів газу, що можна порівняти з місячним експортом “Газпрому” в дальнє зарубіжжя. Такі заходи допоможуть заспокоїти ринки, а також дадуть впевненість, що запасів вистачить на зиму”, – резюмують вони.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Translate »