Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу Росії проти України, але відразу відмовив Кремлю в застосуванні забезпечувальних заходів

Суд в Страсбурзі відхилив перші вимоги Росії до України, в тому числі щодо подачі води до Криму. Рішення прийнято “через відсутність реального ризику нанесення непоправного збитку основному праву”. Рішення з’явилося в Twitter-акаунті суду.

23 липня уряд Росії подало міждержавну скаргу проти України на підставі ст. 33 (міждержавні відносини) Європейської конвенції про права людини. Скарга зареєстрована під No 36958/21. Серед претензій Кремля було не тільки постачання води на анексуваний півострів, а й війна на Донбасі, зміна влади після євромайдану, “обмеження прав” російськомовних, трагедія рейсу МН-17 та ін.

Варто зазначити, що на цьому тижні віце-спікер Держдуми Толстой заявляв, що рішення ЄСПЛ для Росії вважаються “недійсними” і ніколи не будуть виконані, так як суд підтримує одностатеві шлюби. Через кілька днів Москва подала в ЄСПЛ скаргу на Україну. Адвокат Микола Полозов вважає, що російський позов до ЄСПЛ нагадує “поведінку боягузливого хулігана, який першим напав, а потім теж побіг знімати побої в травму і писати зустрічну заяву дільничному”.

Дивно й те, що Кремль шукає “правди” в суді, рішення якого систематично ігнорує. Опозиційний політик Ходорковський Михайло зазначив, що російська влада подали в ЄСПЛ, рішення якого вони не визнають, позов про катастрофу MH-17, до якого вони нібито не мають відношення. Ймовірно, Кремль вважає, що стан РФ в Європі визнають “неосудним” і не засудять.

Від admin