Організація «Щасливі хвости» ще з 2018 року допомагає безпритульним тваринам у Дрогобичі та регіоні

Її основна місія – зменшення кількості безпритульних тварин у місті. Організація реалізує це двома шляхами: стерилізацією та прилаштуванням у надійні руки.

Стаття підготовлена редакцією сайту drohobych.city

Як працює організація

Основних волонтерів двоє — Наталія Гентош та Олена Петришин. Але окрім них є ще десятки помічників, які виручають перетримкою, транспортом чи допомагають фізично.

“Приміщення притулку у нас немає. Тому ми існуємо лише завдяки волонтерам та небайдужим, які підтримують матеріально або беруть тварин на перетримку додому, поки їй не знайдуть власників”, — каже Наталія Гентош.

Волонтерки кажуть, що тварин прилаштовують у перевірені сім‘ї з комфортними умовами, адже головне не просто віддати, а подарувати гарне життя.

Тваринка повинна бути членом сім‘ї, а не іграшкою для дитини, сигналізацією на ланцюгу, мишоловом чи істотою для знущань.

“Якщо ми забираємо тварину з вулиці, то одразу віддаємо її на перетримку, доки не знайдеться дім. На жаль, є тварини, які на перетримці можуть бути дуже довго — наприклад, Рижика не можемо прилаштувати майже два роки”, — додає Наталія.

“Важливим є розуміння людей, що тварин потрібно стерилізувати. До прикладу, кішка народжує в середньому що три місяці по 3-4 кошеня, собака щопівроку по 6-9 цуценят. Багато хто думає що стерилізація травмує тварину. Це не так, і ще це єдина гарантія, що ті кошенята та цуценята віддані в будь-чиї руки потім не стануть безпритульними. Адже вуличні тварини – це перш за все викинуті домашні.

Тому стерилізація — це найбільш гуманний спосіб зменшення кількості безпритульних тварин. Вартість стерилізації кішки у Дрогобичі близько 400 гривень, собаки залежно від розміру від 400 до 700 гривень. Це одноразова нескладна операція”, — говорить волонтерка.

Історії прилаштування тварин

“Одна з найбільш вражаючих історій — прилаштування вівчарки Балу. Попередні власники знущалися з собаки, тому він був доволі агресивний. Близько пів року Балу працював з зоопсихологами. Протягом цього часу практично усі нам радили його усипити, бо не вірили що у його поведінці щось можна змінити”, — каже Наталія Гентош.

Одна з найбільш вражаючих історій — прилаштування вівчарки Балу

Зрештою Балу зі злого та агресивного звіра перетворився у цуценя, яке тішиться, бігає та качається по землі. На щастя знайшлися люди, які були готові не лише взяти собаку до себе, але й продовжувати його реабілітацію.

Одна з найбільш вражаючих історій — прилаштування вівчарки Балу

“Запам’яталась історія прилаштування восьми цуциків дикої собаки з Самбірської. Її ніяк не вдається зловити на стерилізацію. Як тільки цуценята підросли, то почали вибігати на дорогу з активним рухом.

Тоді пані Галина зі Стебника забрала їх на перетримку. Протягом чотирьох місяців усіх цуциків вдалося прилаштувати — для цього ми робили десятки фото та постів про них”, — веде далі Наталія.

Прилаштування восьми цуциків дикої собаки з Самбірської

“Один з прилаштованих — собака Лакі, яку ми знайшли з відкритим переломом лапи. Довго шукали, бо собака ховався від нас. Далі тривале лікування, операції, перев’язки. Він був доволі великим і уже дорослим собакою, а таких прилаштувати складніше.

Близько року ми шукали йому дім, бо зазвичай великих собак беруть на ланцюг, а ми такого не допускаємо. Зрештою коли майбутня власниця побачила Лакі, то сказала що такий собака має жити в домі та спати на дивані”, — говорить волонтерка.

Один з прилаштованих — собака Лакі

Як допомогти організації

Є кілька способів підтримати «Щасливі хвости»:

Взяти тварину на перетримку

Організація постійно не вистачає людей, які готові взяти тварин на перетримку. Буває що просто немає куди забрати собаку чи кота з вулиці. Організація надає все необхідне для тварини, за потреби може оплачувати перетримку. Волонтерки кажуть, що вдячні людям які беруть на перетримку навіть на кілька днів.

Онлайн-волонтерство

Найлегший спосіб підтримати ГО — стати онлайн-волонтером, тобто максимально поширювати інформацію про тварин (або якусь конкретну) у різних групах та соцмережах, на власній сторінці.

Транспортне забезпечення

Часом потрібна волонтерська транспортна допомога — відвезти чи забрати тварину звідкись, повезти до ветеринара тощо.

Створення контенту

Організація шукає охочих вести інстаграм сторінку організації, також іноді потрібні фотографи для знимкування тварин, що шукають дім.

Матеріальна підтримка

Номери рахунків є на фейсбук-сторінці організації, там можна також знайти щомісячну звітність про отримані та використані кошти.

Також у різних зоомагазинах по місту є спеціальні бокси, де можна залишити речі чи їжу для тварин.

За час існування організація прилаштувала 438 тварин, стерилізувала 234 та пролікувала ще 98.

“Мене досі вражає доброта та щирість тварин, які попри те скільки всього пережили на вулиці, продовжують вірити людям і дивитися в очі щирим поглядом. До речі, найщасливіші ті тварини, яким дім знайшли вже у старшому віці, бо вони розуміють, що їх врятували та подарували сім‘ю.

Дуже б хотілося, щоб у нашій країні більше розвивався зоозахист, щоб поліція реагувала на злочини щодо тварин і винуватці отримували покарання, а батьки виховували у дітей любов до тварин”, — додає Наталія Гентош.

Від admin