Хорватія відмовилася транспортувати російську нафту для Угорщини та Словаччини, заявивши, що купівля сировини у РФ – це підтримка війни проти України
Надії Угорщини та Словаччини знайти обхідний шлях для закупівлі дешевої нафти у РФ зазнали краху, передає DROBRO. Хорватія відмовилася допомагати їм у транспортуванні сировини з РФ. Крапку в цьому питанні поставив міністр економіки Хорватії Анте Шушняр. Він опублікував офіційну заяву з цього приводу в Х.
Влада Хорватії відхилила прохання Угорщини та Словаччини забезпечити транзит російської нафти нафтопроводом Adria. З відповідним зверненням 15 лютого виступив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після переговорів із міністром економіки Словаччини Денисою Саковою. За його словами, Будапешт та Братислава направили Загребу спільний лист, у якому наголосили, що “безпека енергопостачання країни ніколи не має бути ідеологічним питанням”.
Шушняр публічно відповів на цю заяву, давши зрозуміти, що Загреб не має наміру сприяти збереженню залежності від російської нафти.
“Ніхто не повинен залишитися без палива… Але Адріатичний трубопровід готовий, так що ніяких технічних виправдань для прив’язки до російської нафти для якоїсь країни ЄС більше немає. Барель нафти, куплений у так званої Росії, може здатися деяким країнам дешевше, але він допомагає фінансувати війну і напади на український народ. Час припинити цю співпрацю.”
Контекст
З кінця січня 2026 року південну гілку нафтопроводу “Дружба” фактично паралізовано російським ударом. Перекачування нею нафти для Угорщини та Словаччини зупинено. Незважаючи на те, що трубопровід був виведений з ладу ударом РФ, Угорщина та Словаччина звинувачують Україну в “політичній блокаді”.
