газ

Керівництво ГТС на українській території вказало на посилення використання Росією важелів впливу в політичних цілях

Російський “Газпром” з 7 ранку 1 жовтня зупинив транзит природного газу по території України в напрямку Угорщини. Це суперечить контракту, термін якого закінчується тільки в вересні 2022 року. Відзначається, що українська сторона жодного разу протягом десятиліть транспортування газу не порушувала своїх зобов’язань перед Угорщиною.

Про це DroBro повідомляє з посиланням на компанію “Оператор ГТС України”.

“Заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те що потужності по Україні на вихід до Угорщини законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) у розмірі 24,6 млн кубометрів на добу”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з новим контрактом між Угорщиною та Росією природний газ в Угорщину буде поставлятися через “Турецький потік”. Гендиректор “Оператора ГТС України” Сергій Макогон заявив, що монополізація газових маршрутів “Газпромом” зводить нанівець основні принципи функціонування газових ринків ЄС.

Своїми діями російська компанія не дає ніяких можливостей для конкуренції, що суперечить принципам прозорої торгівлі блакитним паливом.

“Посилення домінуючого положення одного гравця і використання ним важелів впливу в, очевидно, політичних цілях на тлі шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено”, – зазначив Макогон.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *