ціни на газ

Росія скоротила на 41% постачання газу до Словаччини українським транзитом

Російський енергетичний монополіст “Газпром” 1 січня різко скоротив постачання українським транзитом. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на дані оператора Eustream.

У перший день 2022 року Росія скоротила на 41% постачання свого газу до Словаччини за українською газотранспортною системою (ГТС). Сьогодні прокачуються мінімальні обсяги за останні два місяці – трохи менше ніж 525 МВтч. А ще кілька днів через прикордонний пункт Вельке-Капушани переганялося близько 887 МВтч., передає DroBro.

Примітно, що нещодавно глава української ГТС Сергій Макогон пророкував можливе припинення транзиту російського газу через Україну. Він висловив думку, що на такий крок Кремль може піти для посилення тиску на країну поряд із військовою загрозою у вигляді накопичення військ РФ на кордоні.

Варто зазначити, що цієї зими Європа зіткнулася з енергетичною кризою через дефіцит газу. Москва намагається скористатися ситуацією, щоб домогтися введення в експлуатацію свого нового газопроводу “Північний потік – 2”, що порушує європейське антимонопольне законодавство.

Москва вдалася до відвертого газового шантажу – різко скоротила постачання газу до Європи українським та білоруським транзитом, чим посилила кризу. У результаті біржові ціни “блакитного палива” у грудні досягли рекорду: вони перевищили $2100 за тисячу кубів.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »