Фаріон, проти якої СБУ порушила справу, розклала на касти населення України та видала нову заяву

Екс-депутат Ірина Фаріон, яка потрапила у великий скандал через образу українських військових, відзначилася новою заявою, але цього разу про українців загалом, передає DROBRO.

Як вчора 15 листопада інформував DROBRO, СБУ порушила справу за 4 статтями Кримінального кодексу України проти екс-викладачки Львівської політехніки Ірини Фаріон. Також вчора повідомлялось, що пані Фаріон звільнили з “Львівської Політехніки”, де вона працювала викладачем.

Так, її підозрюють у дискримінації та образі російськомовних військовослужбовців ЗСУ (ст. 161 та 435-1 КК). Але навіть після цього одіозна мовознавець не вгамувалась і продовжила розвивати тему про російськомовних українців. На своєму YouTube-каналі Ірина Фаріон заявила, що такого поняття, як “російськомовне населення” не існує: це лише політичний конструкт.

На її думку, є три категорії: українці, “кацапи” та болото.

“Болото – це образна ідентифікація тих людей, які на 32-му році незалежності не можуть визначитися з тим, хто вони є. Це моя проблема? Ні, це не моя проблема. Це проблема людей, які не визначилися”, – сказала екс-депутат.

Також Фаріон попросила уявити ситуацію, в якій би бійці УПА, борючись із Польщею, яка поневолила Галичину ще в 14 столітті, розмовляли б польською і при цьому називали себе патріотами.

“Роман Шухевич п’ять мов знав. Чому ж він ними не говорив, коли очолював армію?” – обурено спитала мовознавець. “Я повторюю: припиніть вигадувати собі відмазки. Є Конституція України, Закон про ЗСУ, Закон про державну мову. Один-єдиний посил для всіх: виконуйте, хлопці, закон, – зазначила екс-депутат. – У статті 161 УГК йдеться про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності чи ставлення до релігії. Що я порушила? Яку націю я образила? Московську, яка нас вбиває і катує починаючи з другої половини 17-го століття? приниження національної честі та гідності громадян, але де тут честь? Коли людина не вивчила мову землі, хліб якої їсть?

Від admin