Розпочато збір підписів за присвоєння полеглому захиснику України, стебничанину Роману Тяці звання – Герой України

На сайті “Електронних петицій” офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстровано петицію про “Про присвоєння звання Героя України (посмертно) стебничанину Тяка Роману Дмитровичу – учаснику Революції Гідності, АТО/ООС та повномасштабної війни, який мужньо захищав рідну країну ціною власного життя”, передає DROBRO.

“У листопаді 2013 року Роман став учасником Революції Гідності. Вже тоді проявився його патріотичний дух. Коли почалися перші розстріли на Майдані, Роман допомагав виносити загиблих та поранених патріотів. А вже з 30 серпня 2014 року стебничанин захищав нашу державу на Сході України. Проходив службу у Бердянську, Слов’янську, с. Нижньому Луганської області, Бахмуті та на Харківщині. Впродовж 13-18 лютого 2015 року брав участь у важких боях з оборони Дебальцевого” – йдеться у тексті петиції.

З 2 березня 2022 року Роман Тяка був солдатом окремого механізованого піхотного батальйону 24-ї Окремої механізованої бригади ім. Короля Данила, в/ч А0998. Востаннє Роман зателефонував додому ввечері 8 березня 2022 р. Під час розмови сказав: «То я. Все добре». І зв’язок обірвався…

Вдома його чекали, розшукували, не втрачаючи надії. Однак згодом рідні отримали сумну звістку, що 13 березня 2022 року Роман Тяка загинув, отримавши несумісне з життям поранення. Коли побратими намагались врятувати пораненого Романа, він був знесилений, але щиро молився. На жаль, до лікарні Герой живим не доїхав, його серце зупинилося… Роман віддав найцінніше – життя за свободу та незалежність Батьківщини, за свій народ, за всіх нас.

Підтримати петицію про присвоєння стебничанину звання Героя України (посмертно) можна за посиланням.

Від admin