Дрогобичанка Мар’яна Шостак з особистим рекордом відібралася до півфіналу дебютного Євро з бігу на 400 метрів

Україну в першому раунді забігів представляли три спортсменки, пише DROBRO.

Дрогобичанка Мар’яна Шостак відібралася до півфіналу чемпіонату Європи-2024 з бігу на 400 метрів. Перший раунд стартів на цій дистанції відбувся протягом ранкової сесії змагального дня суботи, 8 червня.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Євро-2024 з легкої атлетики. Дивіться пряму трансляцію змагань на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

У кожному з трьох забігів першого раунду Україна була представлена однією бігункою. На другому чемпіонаті Європи в кар’єрі також стартували Катерина Карпюк і Тетяна Мельник.

До півфіналів відбиралися 12 найшвидших бігунок за сумою трьох стартів. В підсумку лише Костак вдалося кваліфікуватися до наступного раунду.

Як пройшли півфінали?

Шостак подолала дистанцію за 52.07 секунди — новий особистий рекорд у кар’єрі бігунки. З попереднього рекорду від квітня 2022 року (52.40) українка зняла 0.33 секуди.

У своїй групі Шостак фінішувала п’ятою. У загальному ж заліку першого раунду вона стала восьмою — і пройшла до півфіналу на дебютному Євро.

Карпюк та Мельник фінішували останніми у своїх групах. У загальному заліку українки посіли 19-те та 20-те місця відповідно.

Що означають результати першого раунду?

  • Шостак у числі 12 найшвидших бігунок першого раунду доєднається у півфіналах до 12 найрейтинговіших атлеток, які отримали пряму путівки до цієї стадії.
  • Півфінали жіночої 400-метрівки відбудуться в неділю, 9 червня. Старт змагань у першому забігу — о 21:05 за київським часом.
  • Шостак дебютуватиме у півфіналах провідних міжнародних форумів серед дорослих. На континентальному рівні Мар’яна раніше діставалася фіналу Євро-2019 серед спортменів U20 в естафеті 4х400 метрів.

Мар’яна Шостак: що відомо про спортсменку?

  • 23-річна українська бігунка, що представляє Львівську область з Дрогобича.
  • Спеціалізуєтья з бігу на 400 метрів та 400 метрів з бар’єрами.
  • У 2019 році — фіналістка чемпіонату Європи U20 в естафеті 4х400 м.
  • У сезоні 2023 року — срібна призерка командного чемпіонату України в естафеті 4х400 м у складі четвірки Львівської області.

Від admin