біогаз

На очисних спорудах Львівщини хочуть виробляти біогаз

Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту було передбачене виготовлення техніко-економічного обгрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу) на території Львівської області.

Про це повідомляє DroBro з посиланням на пресслужбу ЛОДА.

«Сьогодні в області реалізують понад пів сотні проектів міжнародно-технічної допомоги. Серед країн партнерів найбільша кількість проєктів припадає на Європейський Союз, і ми дуже раді співпрацювати  з Фінляндією, особливо, що стосується ефективного енергетичного використання з екологічною складовою»,-  зазначив керівник департаменту міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.

Ще наприкінці січня заявку на реалізацію проєкту затвердили, відтак експерти приступили до роботи над звітом. Його мета – оцінити потенціал очисних споруд Львівської області для можливого виробництва біогазу.

«Одним із пріоритетів у нашій роботі є впровадження заходів із зменшення залежності від газу, його заміщення альтернативними, відновлюваними джерелами енергії. Ми розглядаємо цей проект, як один із складових в частині забезпечення ефективного енергетичного використання ресурсів і готові всіляко сприяти його реалізації»,-  зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван.

З 1 по 4 лютого компанія AFRY Ukraine спільно з представниками департаменту екології та природних ресурсів та департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації провели оцінку наявних очисних споруд на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств області. Загалом оцінку дали майже по 30-ти об’єктах у 8-ми містах області.

Окрім оцінки стану очисних споруд, серед досліджень в межах проєкту, також є:

  • огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об’єкти (в т.ч. спалення, біогаз та компостування);
  •  розробка стратегії розвитку та довгострокових інвестицій;
  • розробка концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло (електроенергія / біогаз);
  • підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проєкту;
  • загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проєкту.

Серед проаналізованих очисних споруд обрали 2 об’єкти, для яких провели повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті. Це об’єкти у Дрогобичі та Червонограді. Саме вони, згідно з оцінкою, найбільш придатні для подальшої роботи у напрямку виробництва біогазу.

Фінська компанія-підрядник виготовила техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке передали в ЛОДА. Вартість проєкту – 95 тис євро.

На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз.

Зазначимо, що цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке надаватиме консультативну та організаційну допомогу у реалізації проєкту.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Один коментар до “Дрогобич обрали для реалізації проєкту по виготовленню біогазу”
  1. Вже сміттєпереробний завод збудували. Ну що ж, тепер на черзі біогаз. Будуйте. )))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *