Кінолог та його вихованець

Андрій Макух, інспектор-кінолог з пошуку вибухових речовин та зброї кінологічного центру

Андрій Макух кінолог Головного управління Національної поліції у Львівській області, старший лейтенант поліції, займається підготовкою службових собак. Кінолог розповів, що саме привело його в цю професію, а також поділився її секретами.

Чоловік служить у кінологічній службі з 2013 року. Як він сам зізнається, раніше він боявся собак, проте вирішив перебороти цю фобію – і став кінологом.

«Основне під час роботи із службовими собаками – налагодити контакт, – ділиться досвідом інспектор. – Адже кінолог і собака мають працювати як одне ціле. Досягнення цього – доволі довготривалий процес».

Кінолог розповідає, що багато залежить від особистих та робочих якостей собаки. Одні породи краще піддаються навчанню, інші гірше. Тому фахівець має визначити, для чого краще підійде той чи інший пес – для слідової роботи чи пошуку наркотичних речовин, а також підібрати методи дресирування.

«У собак, як і у людей, є чотири типи темпераменту, кожен з яких має свої плюси та мінуси, — каже кінолог. – Тому потрібно запастися терпінням, бо собака не завжди відразу розуміє, що від неї вимагають. Для формування необхідних умінь та навичок часом ідуть місяці кропіткої роботи, адже ми вчимо собак «від простого до складного».

У кінологічному центрі поліції Львівщини працюють собаки трьох порід – німецька вівчарка, лабрадор та малінуа (бельгійська вівчарка). Кожна порода особлива по-своєму. Не кожен пес здатен шукати наркотики, не кожен може шукати людину по сліду.

Наприклад, для слідової роботи краще підходить німецька вівчарка та малінуа, для пошуку наркотичних речовин та зброї – малінуа і лабрадор. У переліку завдань, які повинні виконувати службові собаки, – і пошук безвісно зниклих, і затримання зловмисників.

«Я люблю свою роботу. Мені подобається готувати собак для поліцейської діяльності. Я цілком і повністю задоволений тим, чим займаюся», – каже Андрій Макух.

А тим, хто боїться собак, радить: йдіть у кінологи!

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24

 

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу! Слава Україні! Разом ми сила!

Патреон - www.patreon.com/DroBro24

Paypal - поштою turyst2011@gmail.com

Карти Приватбанку - 4731 2191 1674 4610 (гривня), 5168 7427 2261 5436 (долар)

Це Дро ... Бро! 

Від admin

Translate »