Президент США хоче вирішити проблему до наступних виборів, кажуть інсайдери, оскільки скептики-республіканці продовжують створювати проблеми

Як пише The Telegraph, Джо Байден розглядає «одноразовий» законопроект про витрати на фінансування війни в Україні до наступних президентських виборів у спробі вийти з глухого кута у відносинах з республіканцями, передає DROBRO.

Білий дім розробляє плани звернутися до Конгресу з проханням виділити найбільший за всю історію пакет фінансування озброєнь і гуманітарної допомоги на тлі побоювань, що суперечки з приводу витрат можуть завдати шкоди президенту на виборах наступного року.

В останні тижні війна стала головною розділовою лінією серед конгресменів-республіканців, затримуючи прохання Байдена про пакет допомоги у розмірі 24 мільярди доларів (19,6 мільярда фунтів стерлінгів), розрахований до початку наступного року.

Лідери НАТО та Володимир Зеленський, президент України, висловили стурбованість тим, що підтримка США може повністю вичерпатися, що змусить європейські держави заповнювати дефіцит у розмірі близько 2,7 мільярда доларів на місяць і покладатися на менші запаси зброї.

Деякі чиновники вважають, що ухвалення єдиного пакету, розмір якого може сягати 100 мільярдів доларів, може дати адміністрації Байдена найкращі шанси забезпечити фінансування війни до виборів у листопаді наступного року.

“Ідея “великого пакету” твердо підтримується багатьма в адміністрації”, – сказало джерело, знайоме з ходом дискусії. «Прихильники України хочуть, щоб це був одноразовий великий законопроект, і щоб не довелося їм займатися ним до наступних виборів».

Цей крок дозволить уникнути подальших дебатів у Конгресі про витрати України наступного року.

Від admin