У Франції кардинальні кадрові перестановки у вищому керівництві

Новим прем’єр-міністром країни призначено Габріеля Атталь, який замінить на цій посаді Елізабет Борн. Він став наймолодшим главою уряду в історії країни – йому лише 34 роки. Про це повідомляє Le Monde.

Вже сьогодні, 9 січня, у Матіньйонському палаці відбудеться офіційне призначення Атталя на новий пост, передає DROBRO. Після цього новий прем’єр-міністр Франції почне формувати склад нового уряду Франції.

Атталь з 2023 року очолював Міністерство національної освіти та у справах молоді Франції. На цій посаді він відзначився запровадженням заборони на носіння в школі мусульманського жіночого одягу абайя, який повністю приховує не тільки тіло, а й обличчя. Муссульманська громада намагалася опротестувати цю заборону, однак у результаті вона була визнана конституційною. А

тталь представник прогресистської партії “Відродження”, хоча політичну кар’єру починав як соціаліст. Новий французький прем’єр має українське коріння. Його мати – Марі де Курісс, – нащадок білих емігрантів, які втекли з Одеси у 20-х роках минулого століття. Як і мати, новий прем’єр Франції сповідує православ’я. Крім того, Атталь є відкритим представником ЛГБТ-спільноти. Він перебуває в офіційному союзі зі своїм однопартійцем щодо “Відродження” Стефаном Сежурном.

Від admin